راه های ارتباطی

02146135981
09300560614

مشاوره

جستجو

آخرین مقالات

مشاوره

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

آخرین باری که نسبت به همسرتان احساس ابراز عشق و علاقه کردید را به یاد بیاورید، این احساس وقتی پدید می آید که همسرتان با شما مهربان باشد و ملاحظه شما را بکند.

ضمن اینکه به شما در حل مسائل کمک کرده و ازهدف های شما حمایت کند، به عبارت دیگر رفتارهای عاشقانه همسر، نگرش شما را نسبت به او عوض کرده و تمایل شما را برای همکاری با او بیشتر می‌کند.

به همین شکل، رفتارهای شما نیز نقش مهمی در تعیین احساس همسرتان بازی می کند.

اگر رفتار شما با همسرتان عاشقانه باشد، عشق او نسبت به شما فوران می کند و رغبت بیشتری به ادامه زندگی با شما نشان می دهد. اما اگر رفتارهای عاشقانه ای با او نداشته باشید، عشق و علاقه او به شما خشک می شود و بلاخره از شما جدا می شود.

یادتان باشد وقتی بین شما پیوند هیجانی عمیق و طولانی برقرار می شود و ازدواج شما محکم تر می شود که نیازها و تمایلات عمیق یکدیگر را برآورده کنید.

در اینجا با چند رفتار عاشقانه که ازدواج شما را بهبود می بخشد و همکاری همسرتان را جلب می کنند، آشنا خواهید شد.

این رفتارها مظهر عشق انسانی و تظاهر رفتاری آن هستند.

پیش از آنکه به این فنون رفتاری جاذب بپردازیم ابتدا باید قول بدهید صرف نظر از اینکه همسرتان رفتارش را عوض می کند یا نه، رفتارتان را عوض کنید.

اگر بخواهید رفتارتان را به این شرط عوض کنید که همسرتان در رفتارش تجدید نظر کند، احتمالاً پیشرفت چندانی نخواهید داشت و این احساس به شما دست می دهد که گویی سرنوشت شما این بوده که همسری فاقد روحیه همکاری داشته باشید.

پس باید دوباره تکرار کنم که عاقل تر و آرام تر شوید و انسانی باشید که با همسرش عاشقانه رفتار می کند.

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

در ادامه می خواهم رفتارهای غیر عاشقانه، دافع، بیهوده و مخرب را که موجب نابودی زندگی زناشویی می‌ شوند را مرور کنیم.

این رفتارهای به طور خلاصه عبارتند از:

 • داد و بیداد
 • خودخوری و ماتم گرفتن
 • کنترل کردن
 • اخم کردن
 • پهن کردن دام گناه
 • فحاشی
 • فریبکاری
 • نق زدن
 • کتک زدن
 • شکستن وسایل خانه
 • آویزان کردن لب و لوچه
 • در فکر فرو رفتن
 • تهدید
 • تحقیر
 • عدم درگیری هیجانی
 • جیغ زدن

اگر می‌خواهید ازدواجتان را به تباهی بکشید و همسرتان را از خودتان متنفر کنید این رفتارها را دائماً نجام دهید.

اما اگر می‌خواهید روابط بهتری داشته باشید، از این رفتارهای بچگانه دست بکشید و به تدابیر زیر متوسل شوید.

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

1_ نقش الگو را بازی کنید و با همسرتان طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کند:

الگوی خوبی بودن یعنی همانطوری رفتار کنید که به دیگران توصیه میکنید رفتار کنند. پس اگر می‌خواهید همسرتان محترمانه رفتار کند و صبور باشد و همکاری، عشق، حمایت و مهربانی بیشتری به خرج دهد، با او همین برخوردها را داشته باشید. با این کار احساس خوبی در مورد خودتان در وجود همسرتان ایجاد می کنید. این احساس خوب باعث می شود انگیزه بیشتری برای برآورده کردن خواسته های شما پیدا کند.

2_ هفته ای 3 کار خوشایند برای همسرتان انجام دهید:

برای این کار بهتر است ابتدا از همسرتان بخواهید فهرستی از کارهایی که دوست دارد برای او انجام دهید تهیه کند (البته کارهای غیرجنسی). سپس از فهرست خواهش های همسرتان استفاده کنید تا عملاً احساس کند عاشقش هستید. حتی اگر همسرتان متقابلاً به شما خوش خدمتی نکرد، شما باید این کار را ادامه دهید.

ادامه دادن این کارها را به تغییر کردن همسرتان منوط نکنید. با تمرین در زمینه برآورده کردن خواسته های همسرتان، جذابیت بیشتری نزد او پیدا می کنید.

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی

3_ در مورد کارهای خوب همسرتان ابراز نظر کنید.:

مردان و زنان به بازخوردهای مثبت و تشویق، واکنش نشان می دهند.

اگر رفتارهای مسئولانه همسرتان را به طور مرتب تشویق کنید، او نیز رغبت بیشتری به برآورده کردن خواسته هایتان نشان خواهد داد.

هر روز کارهای خوب همسرتان را مورد توجه و تشویق قرار دهید و تا حد امکان در رد رفتارهای منفی او، اغماض کنید. سعی کنید در صحبت های روزمره با همسرتان از جملاتی مثل “متشکرم، بسیار عالی، از کمکت ممنونم” استفاده کنید به این ترتیب شما را آدمی مثبت و قدردان می بیند.

4_ با بچه ها مهربان باشید و به آنها رسیدگی کنید:

اگر بچه دارید باید بدانید که بچه ها فرصت خوبی برای بهبود روابط و از راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی هستند. با محبت کردن به فرزندان تنی و ناتنی خود، می توانید دل همسرتان را به دست بیاورید. یکی از عمیق ترین تمایلات زنان و مردان عادی، تمایل به مراقبت کردن از بچه هاست.

اگر وقت قابل توجهی را صرف رسیدگی به بچه ها کنید، همسرتان نیز به شما احترام خواهد گذاشت و تمایلات شما را بیشتر برآورده خواهد کرد. فرزندان شما نیز به شما عشق خواهند ورزید و احترام خواهند گذاشت.

5_از لحاظ جنسی با همسرتان خوب باشید و با او شوخی کنید:

به دست آوردن دل همسر از لحاظ جنسی کار بسیار ظریفی است، زیرا عوامل زیادی بر تمایل و برانگیختگی جنسی انسان تأثیر می گذارند.

عوامل اصلی در این جریان عبارتنداز : خلق، فشارهای روانی، احساس فرد در مورد بدن خودش و طرف مقابل، قید و بندها، احساس طرفین نسبت به یکدیگر، باورهای مذهبی طرفین، آموزش های جنسی اولیه افراد و مواردی از این قبیل. فقط وقتی تصور می کنید جا دارد با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشید و هر دو تمایل دارید باید خودتان را برای رابطه جنسی و ایجاد لذت در اختیار همسرتان بگذارید. اگر با همسرتان جنگ و دعوا دارید و با یکدیگر بدرفتاری می کنید، این حربه ی مؤثری نخواهد بود.

این گونه مسائل جدی و حاد را باید در جریان زناشویی درمانی با یک متخصص مجرب بهداشت روانی (روانشناس) در میان بگذارید.

اکثر زنان و مردان بهنجار علاقه مندند روابط عشقی و جنسی خوبی داشته باشند. با این حال معمولاً تنش های هیجانی یا وقت نگذاشتن برای رابطه جنسی به خاطر مشغله های زیاد باعث می شود زن و شوهر، از لحاظ جنسی از یکدیگر فاصله بگیرند.

نداشتن رابطه جنسی زنگ خطری است که نشان می دهد همسرتان به شما بی علاقه شده است.

برای افزایش تأثیر خوش خدمتی های جنسی بر همسرتان بهتر است برخوردهای جنسی شما با همسرتان توأم با شوخی، پرانرژی و مشتاقانه باشد.

6_ شرایطی را فراهم کنید تا همسرتان گاهی اوقات با خودش خلوت کند:

مردان و زنان دوست دارند گاهی اوقات کمی به خودشان فکر کنند، در تنهایی کتاب بخوانند، به تنهایی قدم بزنند و تنها بخوابند یا فرصتی پیدا کنند تا در تنهایی فشارهای خود را تخلیه کنند. هر روز شرایط را بسنجید و ببینید آیا همسرتان دوست دارد کمی تنها باشد یا خیر. اگر احساس کردید دوست دارد تنها باشد برای او شرایطمناسب را فراهم آورید.

اگر گاهی اوقات جلوی میل خود به حرف زدن، حل مشکلات و ارتباط را بگیرید، فضای مناسبی برای همسرتان خلق می کنید و باعث می شوید شما را حامی و یاور خود ببیند.

7_ با همسرتان تماس بدنی عاشقانه ای داشته باشید:

نوازش های ظریف و مهربانانه همسر، فرزند و دوستان آرامبخش است و احساس امنیت خاطر را تقویت می کند. هر روز همسرتان را بغل کنید، ببوسید، نوازش کنید و به طریقی با او تماس بدنی عاشقانه ای داشته باشید.

ابراز عشق و محبت یکی از راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی است که رضایت همسرتان را بالا خواهد برد. یک تماس بدنی ظریف، گاهی اوقات مؤثر تر از هزاران کلمه است.

8_ مراقب سلامت و تناسب اندامتان باشید:

با تمرین و ورزش و رژیم غذایی مناسب، انرژی بیشتری پیدا خواهید کرد و. می توانید خلق و خوی خود را عوض کنید. همچنین حرمت نفس و عشق و علاقه ای که از گذر حفظ سلامتی و تناسب اندام پیدا می کنید، در نظر همسرتان به عنوان یک خصیصه قابل تحسین جلوه می کند.

اگرچه سلامتی، تناسب اندام و ظاهر، مهمترین عوامل در روابط زنان و مردان نیستند، اما نقش مهمی در جذب همسر بازی میکنند و از راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی هستند.

 

کلمات مرتبط :

راهکارهای اصلاح زندگی زناشویی – روانشناس بالینی – مرکز مشاوره ازدواج در غرب تهران – بهترین مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران – مرکز مشاوره روانشناسی در جنت آباد

مقالات بیشتر

اضطراب

اضطراب

0
اضطراب پاسخ طبیعی بدن افراد به استرس است. این یک احساس ترس از آنچه در آینده نزدیک یا دور قرار…
طلاق و جدایی

طلاق و جدایی

0
طلاق و جدایی به‌عنوان یک تمثیل طلاق را می‌توان نوعی عمل جراحی دانست که تمام قلمروهای زندگی فرد را تحت…
شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان

0
شب ادراری در کودکان  بیشتر کودکان در حدود دو تا سه سالگی دیگر شبها خودشان را خیس نمی کنند. کسب…
ارتباط جرأتمندانه

ارتباط جرأتمندانه

0
ارتباط جرأتمندانه شاید شما هم تا به حال تجربه کرده باشید که شرایط زندگی همیشه منطقی و منصفانه نیستند. مسائل…
رویارویی با نگرانی

رویارویی با نگرانی

0
رویارویی با نگرانی در مقاله پیشین با تعریف نگرانی و ابعاد آن آشنا شدید. همینطور مشخص شد که نگرانی چه…
نگرانی چیست؟

نگرانی چیست؟

0
نگرانی چیست؟ درک نگرانی گاهی اوقات حتی برای روانشناسان و درمانگران نیز تا حدی دشوار و چالش زاست. نکته تعجب…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست