راه های ارتباطی

02146135981
09300560614

مشاوره

جستجو

آخرین مقالات

مشاوره

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

مشاوره خانواده در غرب تهران

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

خانواده ها می توانند منبع حمایت ، تشویق و عشق باشند ، اما گاهی روابط درون خانواده تحت فشار قرار می گیرد و اعضای خانواده احساس انزوا یا نادیده گرفته شدن می کنند.

شاید شما والدینی هستید که نگران رفتار فرزند خود هستید یا اینکه چگونه طلاق بر خانواده شما تأثیر می گذارد. ممکن است بخشی از خانواده ناپدری باشید و به تنظیم روابط با دیگران نیاز داشته باشید ، یا ممکن است با والدین یا خواهر و برادر مشاجره کنید و برای برقراری ارتباط با یکدیگر به حمایت نیاز داشته باشید، در این موارد شما می توانید با یک متخصص مشاوره خانواده خوب مشورت کنید.

خانواده های ما تقریباً بر همه جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارند ، از اولین لحظه ها تا آخرین لحظات ما.

مشاوره خانوادگی می تواند در مواقعی که خواهر و برادر باهم دچار مشکلاتی شده اند ، یا زمانی که والدین و فرزندان در حال جدایی یا دور شدن از هم هستند ، زمانی که زوجین در حال جدایی از هم هستند ، زمانی که فرزندان در حال تشکیل یک خانواده جدید هستند و … به اعضای خانواده کمک کند.

مشاور خانواده خوب پشتیبانی محرمانه و بدون قضاوت را ارائه می دهد و اعضای خانواده را تشویق می کند تا نظرات و احساسات خود را بدون ترس از قضاوت بیان کنند.

خانواده های ما تغییرات زیادی را در طول زندگی ما تجربه می کنند و به همین دلیل طبیعی است که هر از گاهی با زندگی خانوادگی خود مشکل داشته باشید.

برای اکثر مردم ، زندگی خانوادگی همیشه کامل نیست. ممکن است مشکلات همیشه وجود نداشته باشند ، اما گاهی اوقات ممکن است مشکلات ایجاد شوند.

پویایی خانواده در طول زندگی ما بطور قابل توجهی تغییر می کند. تولد ، مرگ ، ازدواج ، طلاق ؛ آنها انواع مختلفی از گذارها هستند که ممکن است در هر خانواده ای رخ دهند.

هر خانواده اعتقادات و ارزشهای خاص خود را دارد و در درون هر خانواده ممکن است در مورد طیف وسیعی از مسائل اختلاف نظر وجود داشته باشد.

عوامل زندگی ما می تواند بر روابط خانوادگی ما تأثیر بگذارد و روابط خانوادگی ما می تواند بر بقیه زندگی ما تأثیر بگذارد. خانواده های ما بسیاری از فشارها ناشی از دنیای خارج را جذب می کنند – و گاهی اوقات فشارها می توانند سبب بروز مشکلات درون خانوادگی نیز شوند.

مشکلات شخصی می تواند خانواده را تحت تأثیر قرار دهد ، به طوری که به نظر می رسد راه مشخصی برای پیشرفت وجود ندارد. در مواقع دیگر ، تغییرات درون خانواده باعث می شود اعضای دیگر دچار سردرگمی ، عصبانیت یا آسیب روحی شوند.

بهترین مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران

در اولین قرار ملاقات ، مشاور از شما می خواهد در مورد آنچه در حال رخ دادن است صحبت کنید و آنچه را که می خواهید تغییر دهید ، صحبت کنید. سپس با مشاور کار می کنید تا تصمیم بگیرید که در آینده چه اتفاقی می افتد.

مشاوره خانواده برای هر کسی تجربه متفاوتی است و آنچه در جلسات شما اتفاق می افتد بستگی زیادی به آنچه شما امیدوار هستید از آن به دست آورید و نیازهای منحصر به فرد خانواده شما دارد.

شما می توانید انتظار داشته باشید که مشاوره خانواده به شما در ایجاد روابط مستحکم تر بین هر یک از اعضای خانواده کمک کند و به شما کمک کند تا به صورت تیمی همکاری کنید.

اگر دچار یک مشکل خانوادگی شده اید و توانایی برطرف کردن آن را بطور درون خانوادگی ندارید باید با یک مشاور خانواده خوب مشورت کرده و راهنمایی های لازم را از او دریافت کنید.

مشاوره خانواده می تواند به کل خانواده برای برقراری ارتباط بهتر و درک و حل اختلافات کمک کند.

وقتی خانواده ها دچار تغییر می شوند ، یادگیری سازگاری دشوار است. مشاوره می تواند به اعضای خانواده کمک کند تا در این شرایط سخت از یکدیگر حمایت کنند ، درگیری ها و مشاجرات را کاهش داده و در نتیجه شرایط بهتری را تجربه کنند.

مشکلاتی که ممکن است یک خانواده با آن روبرو شود عبارتند از:

  • اختلالات روحی در نتیجه جدایی و طلاق.
  • مشکلات پولی مانند بدهی یا ورشکستگی.
  • تغییرات در ساختار خانواده ، در نتیجه بیماری یا فوت یکی از اعضای خانواده
  • رفتار مشکل ساز در نوجوانان مانند پرخاشگری ، اعتیاد ، مشکلات تحصیلی و …
  • فرار کودکان از خانه.
  • مشاجرات خانوادگی.
  • بارداری ناخواسته.

 به خاطر داشته باشید که ممکن است تعدادی از مسائلی که باعث مشکلات خانوادگی شوند و ممکن است بطور کامل برطرف نشوند. با این حال ، آنچه ما می توانیم انجام دهیم این است که نگرش خود را با آنچه در حال رخ دادن است تنظیم کنیم و برای یافتن راه حل هایی برای مقابله با مشکلات تلاش کنیم.

 

کلمات مرتبط :

بهترین مرکز مشاوره خانوادگی در غرب تهران – مرکز روانشناسی در جنت آباد – بهترین مرکز مشاوره خانواده در غرب تهران – بهترین مرکز روانشناسی در غرب تهران – فاطمه رمضانی روانشناس بالینی

مقالات بیشتر

درمان پرخوری عصبی

درمان پرخوری عصبی

0
درمان پرخوری عصبی هنگام ابتلا به پرخوری عصبی ، ممکن است به چندین نوع درمان نیاز داشته باشید ، اگرچه…
پرخوری عصبی

پرخوری عصبی

0
پرخوری عصبی که با نام بولیمیا نیز شناخته می شود، یک اختلال خوردن جدی و به طور بالقوه تهدید کننده…
اختلالات خواب

اختلالات خواب

0
اختلالات خواب شرایطی هستند که منجر به تغییر در نحوه خواب می شوند و بر توانایی خوب خوابیدن به طور منظم…
فوبیا

فوبیا و انواع آن

0
فوبیا یک واکنش ترس بیش از حد و غیر منطقی است. اگر به این اختلال مبتلا هستید ، ممکن است…
اختلال وسواس

اختلال وسواس

0
اختلال وسواس دارای الگویی از افکار و ترس های ناخواسته (وسواس) است که شما را به انجام رفتارهای تکراری (اجبار)…
درمان اختلال دوقطبی

درمان اختلال دوقطبی

0
درمان اختلال دوقطبی برای تشخیص اختلال دوقطبی در فرد متخصص پزشک متخصص ارزیابی دقیقی از شرایط بیمار به عمل می…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست