راه های ارتباطی

02146135981
09300560614

مشاوره

جستجو

آخرین مقالات

مشاوره

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

چگونه تصمیم بگیرید که آیا مشاوره خانواده برای شما مناسب است؟

این که وقتی خانواده ای سالم و شاد است، همه چیز در دنیا درست به نظر می رسد، جای سوال نیست. پدران بزرگترین شادی های خود را در محدوده یک رابطه خانوادگی پایدار و سالم تجربه می کنند.

اما همه خانواده ها همیشه پایدار، سالم و شاد نیستند. استرس های زندگی مدرن، نیاز به تعادل بهتر بین کار و زندگی، یک نوع بحران خانوادگی یا چالش های سلامت روان برای یک یا چند عضو خانواده می تواند خانواده را در هر زمانی به زانو درآورد و در اینجاست که یک مشاوره خانواده خوب می تواند کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی افراد در خانواده بکند.

تصمیم گیری برای روی آوردن به مشاوره ازدواج و خانواده برای مقابله با مشکلات خانوادگی گام بزرگی است. اما زمانی که منابع خود خانواده برای حل مشکلات ناکافی باشد یا مشکلات غیرقابل حل به نظر می رسد، این یک اقدام ضروری و مفید است. امتحان کردن مشاوره خانواده به معنای پذیرش شکست نیست، بلکه گام مهمی برای کمک به ساخت خانواده ای سالمتر و شادتر است.

کودکان دارای معلولیت، استرس‌های مالی، چالش‌های رفتاری، و فقط سن و مراحل مختلف کودکان می‌توانند چالش‌هایی ایجاد کنند که ممکن است برای حل آنها نیاز به کمک داشته باشد.

بسیاری از خانواده‌ها در برابر بسیاری از این مشکلات انعطاف‌پذیری درونی دارند. اما حتی بهترین خانواده ها نیز می توانند نیاز به کمکی فراتر از منابع خود خانواده احساس کنند.

تصمیم گیری در مورد مناسب بودن ازدواج و خانواده درمانی تحت نظر مشاوره خانواده برای یک خانواده می تواند تصمیم بزرگی باشد. اگرچه ممکن است در ابتدا احساس اعتراف به شکست داشته باشید، در حقیقت انتخاب مشاوره خانواده می تواند گام بزرگی به جلو باشد. به مشاوره خانواده به عنوان افزودن ابزارهایی به جعبه ابزار روابط خانواده خود فکر کنید. می توانید راه های جدیدی برای برقراری ارتباط، حل مشکلات، نظم و انضباط و ارتباط با یکدیگر بیاموزید.

چه زمانی به دنبال کمک از مشاوره خانواده باشیم؟

اگر خانواده شما یک یا چند مورد از این علائم را تجربه می کنند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از خدمات یک درمانگر حرفه ای ازدواج و خانواده استفاده کنید.

  • اعضای خانواده در عملکرد طبیعی خود مشکل دارند. آیا در خانواده خود احساس “تخلیه انرژی” می کنید؟ چیزهایی که قبلاً روتین و عادی بودند اکنون سنگین هستند؟
  • اعضای خانواده تمایل به واکنش های عاطفی شدید دارند. آیا اعضای خانواده شما خشم، ترس، غم، افسردگی یا سایر واکنش های عاطفی بیش از حد از خود نشان می دهند؟
  • اختلال قابل توجهی در ارتباطات بین اعضای خانواده وجود دارد. آیا برقراری ارتباط برای شما سخت تر از حد معمول است؟ آیا “درمان خاموش” را بیشتر از حد معمول تجربه می کنید؟
  • اعضای خانواده در حال کناره گیری از زندگی خانوادگی هستند. آیا الگوی جدیدی از رفتن یک یا چند عضو خانواده به انزوا وجود دارد؟
  • علائم خشونت یا تهدید به خشونت برای خود یا سایر اعضای خانواده وجود دارد. آیا احساس می کنید که خشونت یک مشکل است؟ آیا رفتاری وجود دارد که اگر بین اعضای خانواده نبود، «تجاوز» تلقی شود؟
  • اعضای خانواده احساس درماندگی یا ناامیدی دارند. آیا احساس می کنید که به انتهای طناب خود رسیده اید؟ آیا مقابله با استرس ها بیش از حد قابل تحمل است؟ آیا فکر می کنید که آیا خانواده شما هرگز بهبود می یابند؟
  • تغییراتی در رفتار کودکان در خانه یا مدرسه ایجاد شده است. آیا نمرات از بین می روند؟ مشکلات حضور و غیاب یا رفتار مخرب در مدرسه چطور؟ آیا یکی از بچه ها در خانه از کنترل خارج شده است؟
  • خانواده یک تجربه آسیب زا داشته اند و اعضای آن به سختی با آن کنار می آیند. آیا مرگ در خانواده اتفاق افتاده است؟ طلاق یا جدایی؟ ماجرایی کشف شد؟ آیا خانواده در سازگاری با واقعیت جدید مشکل دارد؟
  • اعضای خانواده مشکلات سوء مصرف مواد دارند. آیا مصرف الکل یا مواد مخدر چالش هایی دارد؟ آیا یکی از اعضای خانواده دارای اختلال خوردن است؟

 

کلمات مرتبط :

مشاوره خانواده در غرب تهران – مرکز مشاوره روانشناسی در جنت آباد – بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران – بهترین مرکز مشاوره ازدواج در غرب تهران – مرکز روانشناسی سپید در غرب تهران – کلینیک روانشناسی و مشاوره در غرب تهران

مقالات بیشتر

اختلال استرس پس از سانحه

اختلال استرس پس از سانحه

0
اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یک وضعیت سلامت روانی است که توسط یک رویداد وحشتناک ایجاد می شود، یا…
کلینیک روانشناسی در جنت آباد

کلینیک روانشناسی در جنت آباد

0
کلینیک روانشناسی در جنت آباد خدمات مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان ، مشاوره ازدواج و طلاق…
استرس و اضطراب در کودکان

استرس و اضطراب در کودکان

0
استرس و اضطراب در کودکان علائم استرس و اضطراب در کودکان اغلب به صورت تغییرات فیزیکی یا رفتاری خود را…
مزایای مشاوره ازدواج

مزایای مشاوره ازدواج

0
مزایای مشاوره ازدواج روابط جزء ضروری انسان بودن است. افرادی که انتخاب می کنیم تا زندگی خود را با آنها…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست