راه های ارتباطی

02146135981
09300560614

مشاوره

جستجو

آخرین مقالات

مشاوره

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید

کلینیک روانشناسی در جنت آباد

کلینیک روانشناسی در جنت آباد

کلینیک روانشناسی در جنت آباد خدمات مشاوره روانشناسی از جمله مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان ، مشاوره ازدواج و طلاق ، سکس تراپی ، مشاوره تحصیلی و شغلی و … را ارائه می دهد.

روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسان به طور فعال در مطالعه و درک فرآیندهای ذهنی، عملکردهای مغز و رفتار مشارکت دارند. رشته روانشناسی با ارتباطات قوی با علوم پزشکی، علوم اجتماعی و آموزش در نظر گرفته می شود.

روانشناسی مطالعه علمی ذهن و چگونگی تأثیر آن بر رفتار ما است، از ارتباطات و حافظه گرفته تا فکر و احساسات.

این در مورد درک این است که چه چیزی افراد را وادار می کند و چگونه این درک می تواند به ما کمک کند تا بسیاری از مشکلات و مسائل موجود در جامعه امروز را حل کنیم.

رشد انسانی، ورزش، سلامت، رفتار بالینی، اجتماعی و فرآیندهای شناختی تنها تعدادی از زیر شاخه‌های مطالعاتی روانشناسی هستند. این شامل عناصر بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که می تواند بر نحوه تفکر، عمل و احساس افراد تأثیر بگذارد.

به دست آوردن یک درک جامع تر و عمیق تر از روانشناسی می تواند به افراد کمک کند تا بینش هایی در مورد اعمال خود و همچنین درک بیشتر دیگران پیدا کنند.

کلینیک روانشناسی در جنت‌ آباد

افراد برای انواع مشکلات به دنبال کمک و حمایت روانشناس هستند و روانشناسان از دانش و تخصص خود برای کمک در بسیاری از زمینه های جامعه استفاده می کنند، مانند:

  • کنار آمدن با سوگ از دست دادن عزیزان
  • برخورد با تروما
  • درک و مقابله با روان پریشی و اسکیزوفرنی
  • پیشگیری و غلبه بر افسردگی
  • مقابله با استرس، و اضطراب
  • تسریع بهبودی پس از آسیب مغزی
  • کمک به توقف یا جلوگیری از زورگویی
  • بهبود عملکرد هم در مدرسه و هم در محل کار
  • کمک به پلیس، دادگاه ها و خدمات زندان در انجام وظایفشان
  • تجزیه و تحلیل و بهبود عملکرد ورزشی

اگر احساس می کنید که یک روانشناس ممکن است بتواند به شما کمک کند، توصیه می کنیم مشکلات خود را با متخصصان ما در کلینیک روانشناسی در جنت‌ آباد (مرکز روانشناسی سپید) در میان بگذارید.

انواع حوزه های روانشناسی

روانشناسی علمی وسیع و متنوع است که به مطالعه افکار، رفتار، رشد، خلق و خو، همدلی، انگیزه و سایر جنبه های انسان می پردازد. در نتیجه، زیر شاخه ها و تخصص های جدید تکامل یافته اند. در زیر برخی از مهمترین زمینه های تحقیق و کاربرد در روانشناسی آمده است:

مطالعه رفتار نابهنجار و آسیب شناسی روانی به عنوان روانشناسی نابهنجار شناخته می شود. این زیر شاخه از روانشناسی مربوط به روان درمانی و روانشناسی بالینی است و بر بررسی و درمان طیف گسترده ای از بیماری های روانی تمرکز دارد.

مطالعه چگونگی تأثیر فرآیندهای بیولوژیکی بر ذهن و رفتار به عنوان روانشناسی زیستی (زیست روانشناسی) شناخته می شود. این رشته ارتباط نزدیکی با علوم اعصاب دارد و از تکنیک هایی مانند اسکن MRI و PET برای بررسی آسیب ها یا ناهنجاری های مغزی استفاده می کند.

روانشناسی حرفه ای به ارزیابی، تشخیص و درمان بیماری های روانی می پردازد. متخصصان ما در کلینیک روانشناسی در جنت آباد با دانش و تجربه بالا می توانند بهترین خدمات تشخیص و درمان اختلالات و بیماری های روحی و روانی را ارائه دهند.

مطالعه عملکردهای فکری انسان مانند توجه، حافظه، بینایی، قضاوت، حل مسئله و اکتساب زبان به عنوان روانشناسی شناختی شناخته می شود.

روانشناسی مقایسه ای رشته ای از روانشناسی است که رفتار حیوانات را مطالعه می کند.

روانشناسی رشد مطالعه رشد و تکامل انسان در طول عمر است که ظرفیت های شناختی، اخلاقیات، عملکرد اجتماعی، هویت و سایر جنبه های زندگی را در بر می گیرد.

روانشناسی قانونی یک رشته کاربردی است که با کاربرد تحقیقات و ایده های روانشناختی در سیستم های حقوقی و کیفری مرتبط است.

روانشناسی صنعتی – سازمانی مطالعه روانشناسی است که از مطالعات روانشناختی برای بهبود عملکرد شغلی و استخدام پرسنل استفاده می کند.

روانشناسی شخصیت به تعیین چگونگی رشد شخصیت و همچنین الگوی تفکر، رفتار و ویژگی هایی که هر فرد را متمایز می کند، می پردازد.

روانشناسی اجتماعی به رفتار گروهی، تأثیرات اجتماعی بر رفتار فردی، نگرش ها، تعصب، انطباق، خشونت و سایر مسائل مرتبط می پردازد.

 

کلمات مرتبط :

کلینیک روانشناسی در جنت آباد – بهترین مرکز روانشناسی غرب تهران – بهترین مرکز مشاوره روانشناسی در جنت آباد – کلینیک مشاوره خانواده در جنت آباد

مقالات بیشتر

اختلال نافرمانی مقابله ای

اختلال نافرمانی مقابله ای

0
اختلال نافرمانی مقابله ای (ODD) یک اختلال رفتاری دوران کودکی است که با الگوی مداوم رفتار نافرمانی و خصمانه نسبت…
پارانویا

پارانویا و علائم آن

0
پارانویا به بی اعتمادی شدید و غیرمنطقی یا سوء ظن نسبت به دیگران اشاره دارد که اغلب با این باور…
اختلال هراس

اختلال هراس

0
اختلال هراس یا حمله پانیک نوعی اختلال اضطرابی است که با حملات پانیک مکرر و غیرمنتظره مشخص می شود. حملات پانیک…
مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

0
مشاوره تحصیلی نوعی راهنمایی است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا چالش‌ های تحصیلی را که در برنامه تحصیلی خود…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست